Anasayfa / Bilişim & Teknoloji / Mobil Uygulamalar / Instagram Logo ve Tasarım Değişikliği
Instagram'ın tasarımı ve logosu değişti

Instagram Logo ve Tasarım Değişikliği

No Gravatar

 

 

 

Facebook’un sahibi olduğu popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, Android ve İOS platformlarında aldığı güncelleme ile yeni kullanıcı arayüzüne kavuştu.

11 Mayıs 2016 tarihinde gelen güncellemeyle, Instagram yeni tasarım ve yeni logo ile karşımıza çıktı. Boomerang, Hyperlapse ve Layout içinde güncellemeler yapıldı.

 

Uygulama detayları için resimlerin üzerine tıklayın…

Instagram eski uygulama ikonunda ki gökkuşağından esinlenerek kullanıcılarına sunduğu yeni logo, daha çok yönlü bir kamerayı temsil edecek şekilde tasarlandı. İkonda yer alan gökkuşağı da gradyan şeklinde Instagram’ın bir parçası olmaya devam edecek. Uygulama arayüzü ve yazı sitilinde, fotoğraf ve videoları daha çok ortaya çıkarmaya yönelik değişiklikler yapıldı. Değişiklikler sadece tasarımsal boyutta. Instagram’ın kullanım şeklini ve özelliklerini değiştirmeyecek.

Uygulama içerisinde ise üst kısımda ki çubukta mavi yerine beyaz renk tercih edilmiş! Şirket, bu değişikliğin anahat düzenini basitleştirmek için tasarlandığını söylüyor, böylece öncelikli olarak paylaşılan fotoğraflara odaklanabileceksiniz.

Instagram’ın tasarım ekibinin başındaki Ian Spalter’a göre değişimin sebebi “ince çizgilerle, kullanıcıların tarzına da uyan, daha estetik bir görünüm” yakalamak.

Bence, instagram bu değişim ile gayet hoş bir görünüm kazanmış oldu. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun!… :))

 

 

kizilay_banner_468X060

Yazar Hakkında; Ümit Şahan

1984' de Şişli Etfal Hastanesi'nde doğmuşum.... Yani benim köye Ambulans gidiyor!.. Psikiyatri hastasıyım. Bipolar Duygu durum bozukluğum var! Resmi bir şirkette "Özel'im" Adres : Münih Pavlike Coni Gitar Caddesi Munich, Germany :D:P #HerkesinHakkınaKimseKarışamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is using OpenAvatar based on

USAHAN is using WP-Gravatar