Anasayfa / Bilişim&Teknoloji / Masaüstü Programlar / WhatsApp Artık Masaüstü Bilgisayarda
kizilay_banner_468X060
WhatsApp Artık Masaüstü Bilgisayarda

WhatsApp Artık Masaüstü Bilgisayarda

No Gravatar

 

 

Son üç yılın popüler mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsAPP kısa bir süre önce Google Chrome ve Mozilla Firefox yüklü bilgisayarlar için;  Web.WhatsAPP‘ı duyurmuştu. iPhone’de ki güvenlik sıkıntısından dolayı bu platforma biraz geç gelmişti! Bir çok kişi iTunes ile iPhone‘ye resim vb. gibi dosyaları yüklemenin sıkıntı olduğunu bilmekte… Şahsen PC’de ki resimleri kendime veya arkadaşlarıma bu yolu izleyerek göndermekteyim.

2016 yılı Mayıs ayı başlarında WhatsAPP’ın masaüstü sürümünün çıkacağına dair bazı söylentiler yayılmıştı!.. Şirket tarafından dün (11 Mayıs 2016) yapılan resmi açıklama ile yapılan haberlerin boşa olmadığı da kanıtlanmış oldu…

Ancak üzülerek söylemeliyim ki; Windows 8 sürümü altı ve Mac OS X 10.9 sürümü altı kullanılan bilgisayarlara işletim sistemlerini desteklemediğinden yüklenemeyecek. Masaüstü programı, web de olduğu gibi görsel ve işlevsel olarak hemen hemen aynı diyebilirim. Web de olduğu gibi akıllı telefonunuzun WhatsApp uygulaması içerisinden pc ekranında ki QR Kodu taratıyorsunuz.

WhatsApp Artık Masaüstü Bilgisayarda
WhatsAppMasaüstü

WhatsApp masaüstü programını bilgisayarınıza indirmek için altta ki bağlantıya tıklayın!..

Masaüstü programını indirme ve kurulum işlemi bittikten ve programı başlattıktan sonra ekranda karşınıza çıkan  QR kodu mobil uygulamanızdan taratmanızı isteyecek. Akıllı telefonunuzdan WhatsApp’ı açıp sırası ile “Ayarlar =>> WhatsApp Web” bölümünden, PC ekranında ki QR kodu taratarak WhatsApp’ı masaüstü uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Ne diyelim; Hayırlı uğurlu olması dileklerimle… :)))

 

kizilay_banner_468X060

Yazar Hakkında; Ümit Şahan

1984' de Şişli Etfal Hastanesi'nde doğmuşum.... Yani benim köye Ambulans gidiyor!.. Psikiyatri hastasıyım. Bipolar Duygu durum bozukluğum var! Resmi bir şirkette "Özel'im" Adres : Münih Pavlike Coni Gitar Caddesi Munich, Germany :D:P #HerkesinHakkınaKimseKarışamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is using OpenAvatar based on

USAHAN is using WP-Gravatar