fbpx

Twitter’ın Fleets, kaybolan hikayeler özelliği herkesin kullanımına açılıyor!

Twitter, haftaiçi kullanıcılarına duyurduğu ve yıl içerisinde dünyanın çeşitli pazarlarında test edilen geçici tweet özelliği olan “Fleets” in küresel çapta lansmanını duyurdu..

Bir kaç ülke’de testleri tamamlanan Fleets 24’saat sonra kaybolan hikayeler özelliği, kısa bir zaman zarfında ülkemizde de aktif olarak kullanılmaya başlanacak. Twitter mobil uygulama kullanıcıları, profillerinin zaman tünelinden, bu yeni özelliğe erişim sağlayabilecekler…

Twitter, bu yeni özelliğin, mobil uygulama kullanıcılarının gündelik duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine izin veriyor. Yıl içerisinde ki testlerinde de kullanıcılararası etkileşimin, bu özellikle daha da artış sağlandığı gözlemlenmiş. Şirket; Twitter fleets’in, Android ve iOS ile birlikte piyasaya sürülmeye başlandığını ve önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulacağını söylüyor…

Tasarım direktörü Joshua Harris ve ürün müdürü Sam Haveson, “Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore’deki testlerimiz sayesinde, Fleets’in insanların sohbete katıldıklarında daha rahat hissetmelerine yardımcı olduğunu öğrendik – Fleets çalışanlarının Twitter’da daha fazla konuştuğunu gördük”

Fleets,in Instagram ve Snapchat tarafından uygulanan hikayeler özelliğinden esinlenildiği anlaşılabilir. Metin paylaşabilir, başkalarının tweet’lerine yanıt verebilir veya diğer mesajlaşma uygulamalarından aldığınız aynı arka plan rengine ve üst üste yerleştirilmiş metin seçeneklerine sahip videolar yayınlayabilirsiniz ve her mesaj 24 saat sonra kaybolur. Ayrıca; Başka bir kullanıcının hikayelerine dokunup, doğrudan emoji veya mesaj göndererek hikayelerine yanıt verebilirsiniz! Ancak bir hikayeyi (fleets) beğenemez veya retweetleyemezsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, fleets, kaybolan hikayeler daha popüler hale geldikçe, Twitter’ın Instagram, Snapchat ve diğer sosyal medya platformlarından dolayı kaybettiği, kullanıcı kitlesinin bir kısmını kazanması için bir fırsat sunuyor.

Fleets şu anda Brezilya’da çalışanlar arasında da dahili olarak test ediliyor. Geçen ay Twitter, eski Facebook ve Instagram çalışanları tarafından kurulan ve geçici hikayeler oluşturmak için uygulama yapan yedi kişilik bir girişim olan Chroma Labs’ı satın aldı.

Bol sağlıklı, neşeli ve huzurlu hikayeler dileklerimle… 🙂

usahans

#HerkesinHayatınaKimseKarışamaz

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir