fbpx

Annemin Yarası 2016

Film Özeti:

Yetimhanede kalan Bosnalı Salih, 18 yaşına basınca anne ve babasını bulmak üzere ayrılır, bu sırada bir çiftlikte çalışmaya başlar. Hiç ummadığı bir anda kendine sıcak bir yuva bulmuştur. Ancak bazı sırlar zamanla açığa çıktıkça Salih ve etrafındaki insanlar için gergin günler birbirini kovalamaya başlayacaktır.
Filmin baş rollerini Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş paylaşıyor. Yönetmen ise Ozan Açıktan.

Vizyon Tarihi: 11 Mart 2016

IMBd: 7.5/10

Yapımı : 2016 – Türkiye

Tür : Dram

Yönetmen : Ozan Açıktan

Oyuncular : Okan Yalabık ,  Ozan Güven ,  Belçim Bilgin Erdoğan ,  Bora Akkaş ,  Meryem Uzerli

Senaryo : Ozan Güven ,  Fethi Kantarcı ,  Ozan Açıktan ,  Funda Çetin ,  Mehmet Turgut

Yapımcı : Necati Akpınar

KAYNAK: Sinemalar.Com

 

NOT     :

Film fragmanını ilk olarak Dsmart sinema kanallarının birinde görmüştüm. Etkileyici bir fragmandı. Daha sonra filmin başrol oyuncaları Beyaz Show’a konuk olmuşlardı. Programı sonuna kadar izledim ve bu filmi izlemem gerektiğini düşündüm. 13 Mart Pazar günü ygs sınavına geç kalınca bu fırsattan yararlanarak Bartın Dervişoğlu sinema salonunda 12:30 seansına girdim. Ancak çok şaşırmıştım, salonda benden başka kimse yoktu 10 dakika kadar sonra 2 tanıdık olmak üzere 2 de çift geldi ve 5 kişi bu filmi izledik. Film ilk başlarda karanlık geldi sanki hiç bir şey görünmüyordu bu da beni huzursuz etmişti birazda konusundan dolayı biraz ağır sahneleri vardı. Ancak bu olumsuzluklarına rağmen film o kadar iyiydi ki anlatamam görmeniz lazım. Zaten oyuncular özenle seçilmiş gibiydiler ben çok beğendim. Kısacası şunu da demeden geçemeyeceğim; Vizyonda gerçek hayattan alınma böyle güzel bir film varken insanlar neden sırf komik diye küfürlü filmler izlerler ki(!).. Ben şahsen bu tarz filmleri hiç komik bulmuyorum. Bir de Yetişkinler neyse de 7 Yaş altı çocukları olan aileler de bu filmlere gidiyorlar… Neyse  herkesin kişisel görüşü! Sadece,bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. :))

usahans

1984' doğumluyum... *AÜ-İktisat Fakültesi/Uluslararası İlişkiler Lisans #HerkesinHayatınaKimseKarışamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir