fbpx

Twitter Hesapları Kapatacak!

Twitter, 6(altı) ay ve daha uzun süredir mobil veya masaüstü cihazlardan platforma giriş yapmamış, bu süre zarfında etkileşimde bulunmamış kullanıcılara; e-mail kanalı üzerinden uyarı maili gönderdiklerini ve 11(onbir) Aralık 2019 tarihi’ne kadar, uyarıyı dikkate almayan kullanıcıların hesaplarının kapatılacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

Kullanıcılara gönderilen, uyarı e-mail’inde yazılanlar;

Merhaba, Twitter’ı kullanmaya devam etmek için geçerli Şartları, Gizlilik Politikasını ve Çerez Kullanımını kabul etmeniz gerekir. Bu, yalnızca bizimle paylaştığınız bilgiler hakkında en iyi kararları almanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda Twitter hesabınızı kullanmaya devam etmenizi sağlar. Ancak, 11 Aralık 2019’dan önce ekrandaki komut istemlerini girmeniz ve bunları takip etmeniz gerekir. Aksi takdirde hesabınız, Twitter’dan kaldırılacaktır.

Twitter’in yetkilisinin, yaptığı açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

Kamuya açık konuşmaya hizmet etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, kişilerin Twitter’da güvenebilecekleri daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak için etkin olmayan hesapları temizlemeye çalışıyoruz. Bu çabanın bir kısmı, aktif olmayan hesaplar politikamızda belirtildiği gibi, insanları bir hesap açarken aktif olarak giriş yapmalarını ve Twitter’ı kullanmalarını teşvik etmektir. Altı aydan uzun bir süredir Twitter’a giriş yapmamış birçok hesaba, uzun süre işlem yapılmadığı için hesaplarının kalıcı olarak kaldırılabileceğini bildirmek için proaktif olarak erişmeye başladık. 

Bu, şu demek oluyor ki;

Twitter’da, çöp (yumurta,fake,troll) hesaplardan kurtulacağız. Her önüne gelen hesap açıyor, yüzlerce milyonlarca şişirme bot hesaplar var. Bu işlemin bizlere en büyük güzelliği de, kapatılan hesapların (kullanıcıadı (username)) aktif kullanıcılar tarafından alınmasına izin verilecek. Bunlardan birisi de, benim. 🙂 Tarih, şuan için belli değil! Çünkü; milyonlarca, kapatılacak hesap var(!).. Umarım, süreç hızlı işler ve biran önce platform temizlenir. bizler de, kendi kullanıcı adlarımızı profilimize tanımlarız.

ilgi ve alakanız için .ok teşekkürler… 🙂

usahans

#HerkesinHayatınaKimseKarışamaz

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir