fbpx

GERMEN – Kesintisiz Güç Kaynakları

1994 yılında kurulan Germen Elektronik İstanbul Seyrantepe’de bulunan ISO-9001 Kalite ve Güvence Sertifikasına sahip üretim alanında Güç Elektroniği konusunda faaliyet göstermektedir.

Ana ürün grubu olan Kesintisiz Güç Kaynakları’nın (KGK) yanı sıra servo ve statik voltaj regülatörleri, invertör, konvertör ve redresör (akü şarj cihazları) üretiminin yanında, ürünlerin pazarlama, satış ve sonrası hizmetlerini de sunmaktadır.

Tamamen yerli tasarım ve üretici olarak 19 yıldır hizmet verdiği sektörde “Teknoloji Üretmek” ilkesinden hareketle geçmiş yıllarda hız verdiği Araştırma-Geliştirme çalışmaları sonucunda, 2008 yılında en son teknoloji, yeni nesil kesintisiz güç kaynağı projesini tamamlamış ve teknolojide son nokta olarak nitelendirilen Blue-Line Güç Kaynaklarını kullanıcılarının hizmetine sunmuştur.

Germen ürünleri konutlar ve kişisel bilgisayarların yanı sıra başta IT sektörü olmak üzere, bilişim, otomotiv, makine, medikal, inşaat, denizcilik, gibi bir çok sektörde, rüzgar ve diğer yenilenebilir enerji projelerinde de kullanılmaktadır. Yalnızca iş ağları değil aynı zamanda veri merkezleri ve erişim sağlayıcı ağlara da yüksek güç çözümleri sunabilen ürünlerle çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

Misyon

Yerli ve yüksek teknoloji üreten bir firma olarak uluslararası alanda gelişmenin ve büyümenin en önemli şartı olan Ar-Ge çalışmalarına gereken önemi vererek, amatör ruh ve profesyonel yaklaşımla müşterilerimizin cihaz donanımlarını koruyacak kaliteli ürünler sunmak.

Vizyon

Tamamen yerli tasarım ve üretici olarak uluslararası standartlarda en yüksek teknolojiyi üreterek daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilmek, satış ve satış sonrası hizmette müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlayarak uluslararası bir marka olmak.Güç Kaynağı Nedir?

Şebeke elektriği varken akülerinde depoladığı enerjiyi elektrik kesintisinde alternatif akıma  çevirerek belirli güç ve voltajda çıkış verebilen cihazlara verilen genel addır.
Güç Kaynakları tasarım ve tipi açısından gösterdikleri farklılıklar itibarı ile çok çeşitli olmasına rağmen genel olarak üç ana grupta toplanır

1) Off-Line Modeller : Şebeke cereyanı varken, şebekeyi regüle etmeden fakat parazitleri  önemli ölçüde gidererek ve voltajı regüle ederek çıkışa aktarırlar. Elektrik kesintisinde 5 ms – 5 sn zaman içinde  devreye girerek kendisine bağlı cihazları çalıştırmaya devam ederler.

2) Line-Interactive Modeller: Şebeke cereyanı varken, şebekeyi regüle ederek çıkış voltajını tehlikesiz bölgede tutarlar. Elektrik kesintisinde ise 3 ms – 10 ms zaman içinde devreye girerek kendisine bağlı olan cihazları çalıştırmaya devam ederler.

3) On-Line Modeller : Şebeke cereyanı varken, şebeke elektriğini yalnızca akülerini şarj etmek için kullanırlar. Şebekeden bağımsız olarak sürekli olarak sinüsoidal, sabit, kararlı bir gerilim  ürettikleri için çıkışına bağlı olan cihazlar şebekede meydana gelebilecek ani veya sürekli voltaj  değişimlerinden, parazitlerden ve voltaj sıçramalarından kesinlikle etkilenmezler. Geçiş süresi  sıfırdır, reel olarak kesinti yoktur.

GÜÇ KAYNAĞI MODELLERİ TEMEL VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Diğer modeller için; Web sitemizi ziyaret edebilirsiniz…

Bilgi ve Ücretsiz Keşif için; 👉 Telefon: 05331670107

Web: http://www.germen.com.tr E-Mail: info@germen.com.tr

Adres: Seyrantepe Mah. Çalışkan Sok. No:27 4. Levent / ISTANBUL / TÜRKIYE

Kalite Belgelerimiz

https://www.instagram.com/p/BsXvvMJgGrJ/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

usahans

1984' doğumluyum... *AÜ-İktisat Fakültesi/Uluslararası İlişkiler Lisans #HerkesinHayatınaKimseKarışamaz

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir