fbpx

WhatsApp Sohbet Bağlantı Linki Ekleme

Merhaba, arkadaşlar; Bugün sizlere, birçok web/blog site sahibinin muzdarip olduğu bir konu hakkında bilgilendirme yapacağım. Belki bilenleriniz vardır! Bilmeyen arkadaşlara yönelik bir yazıdır.

Şimdi ilk olarak; Websitenizde nereye eklemek istiyorsanız, o kısmın, metin düzenleyicisini açın. Alttaki görselde göründüğü gibi demek istediğim. Sırası ile;

* WhatsApp numaranızı yazın. – * Numaranızın üzerine gelin ve mause ile o alanı seçin. – * Metin düzenleyicide ki, bağlantı simgesine tıklayın. Numaranızın altında link ekleme bölümü açılacak o kısımda ki düzenleyiciye tıklıyoruz. Aşağıda ki link kodunu kopyalayıp (CTRL+C) o kısıma yapıştırın. (CTRL+V)

https://api.whatsapp.com/send?phone=+905321234567&text=merhaba%3B+https%3A%2F%2Fusahan.com%2F+sitenizden%2C+numaran%C4%B1z%C4%B1+buldum.
Bu Sohbet Başlatıcı, Mesajsız Link; https://api.whatsapp.com/send?phone=+905321234567
Değiştireceğiniz bir diğer kısım. (&text=)'den sonra, dilediğiniz mesajı yazabilirsiniz. ;  &text=merhaba%3B+https%3A%2F%2Fusahan.com%2F+sitenizden%2C+numaran%C4%B1z%C4%B1+buldum.

Mesaj içeriğinizi, linkte görünen şekilde (url encode) değiştirmek için; >>>Buraya Tıklayın<<< Açılan websitesinde, aşağıdaki görselde göründüğü üzere, mesajınızı yazın ve Encode url butonuna tıklayın. Sağ kısımda çıkan mesaj kodunu kopyalayın ve gereken yere yapıştırın.

Üst görselde göründüğü üzere; WhatsApp sohbet linkinizi, sitenizin içeriğine bağladınız. Linke masaüstü bir bilgisayardan bağlanıyorsanız, üzerine tıkladığınız zaman Web.WhatsApp sitesi açılacaktır. Uyarı ekranı açılacaktır, masaüstü uygulama bulunamadı, Web’den devam edin diye. Web olan kısma tıkladıktan sonra, karşınıza aşağıdaki görselde ki ekran açılacak. Şididen hayırlı ol’sun diyelim.

Test linki alttadır. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum. Sevgilerimle :))

WhatsApp Sohbete Bağlan: +905321234567

usahans

#HerkesinHayatınaKimseKarışamaz

You may also like...

1 Response

  1. No_Contex_izmir35 dedi ki:

    Çok iyi bea… Tam da aradığım kodlama. Teşekkürler bruder’im 😅

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir