fbpx

Ücretsiz NFT ile Para Kazanın

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere; OpenSea.io ve Rarible.com gibi nft satış sitelerine görsel yüklemek için sizden, Etherium ağının yoğunluğuna göre belirli belirsiz miktarlarda gas ücreti kesilmekte eğer belirtilen ücret karşılığı sıcak cüzdanlarınızda yoksa nft yayınlayamaz veya satışa sunamazsınız…

Bugün sizlere, ücretli nft satış sitelerine karşılık; daha önce tasarladığınız veya çekimini yaptığınız görselleri (png,jpg,gif,video), NFT oluşturmak için bu ticareti ücretsiz hale getiren Mintable.app’dan bahsedeceğim. Nasıl olur da ücretsiz olur derseniz Mintable sitesi, siz nft oluşturmak istediğiniz de etherium adresinizi etherium ağına hemen göndermiyor ve bu işlem için sizden hiç bir ücret almamış oluyor ancak satış gerçekleşirse sizden küçük bir miktar gas ücreti kesiliyor.

Şimdi gelelim asıl meseleye!..

Bu iş için öncelikle bir etherium (erc20) tabanlı, sıcak cüzdana ihtiyacınız olacak, çünkü nft’lerin satışından gelecek usd/eth bu adrese yatacak en çok tercih edilenleri; MetaMask, Trust Wallet ve Coinbase Wallet’tir. Sizler dilediğinizi kurabilirsiniz yada daha önceden halihazırda tarayıcınızda yüklü ise onunla da siteye bağlanabilirsiniz… Cüzdan nasıl kurulur vs bunları anlatmayacağım, verdiğim binance eğitim linkinden adım adım tarayıcınıza MetaMask kurulumunu yapabilirsiniz.

Binance MetaMask kurulumu Eğitim Linki

MetaMask Uygulama İndirme Linki

Mintable.app Üyelik (Create Account)

Görsele yazdığım gibi sizler de, kendinize ait bilgiler ile üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyelikten sonra kayıt olduğunuz e-mail adresinize aktivasyon bağlantısı gelecektir, gelen kutusunda göremezseniz gereksiz/spam kutusuna bakın. Üyelik işlemini de geçtiğimize göre şimdi nasıl nft satışı yapacağız vs vs…

Öncelikle siteye Login kısmından giriş yapıyoruz ve daha sonra Connect a Wallet linkine tıklıyoruz bu sayede cüzdanımız ile websitesi bağlanmış oluyor.

Şimdi görseliniz hazır siz de hazırsınız o zaman başlıyoruz NFT oluşturmaya!.. Mint an item linkine tıklıyoruz ve açılan popup ekranında size soruyor; 1. Cüzdanınızda NFT varsa yükleyin? veya 2. Yeni oluşturun ! Sağdan yeni oluştura tıklayın ve devam edin.

Açılan diğer popup da tekrar uyarıyor ve işlem ücreti olmadan yeni bir eşya oluşturabilirsiniz diyor, bu linke de tıklayın.

Açılan sayfa da sizden öncelikle oluşturacağınız, NFT Token’e ait bilgileri istiyor. 1. Kategoriyi seçin. 2. Listeleme kısa ve diğer adı varsa veya aynısını yazın farketmez. 3.Görsel’e ait küçük önizleme resmi varsa yükleyin yoksa direk görseli yükleyin. 4.Özel bir dosya / kilidi açılabilir içerik eklensin mi? (işaretleyin ve görselinizi yükleyin. 5. Görsele ait bir hikaye varsa uzun açıklamasını yazabilirsiniz eğer yoksa kısa bir şey yazın ancak iyi bir hikayenin alıcıları daima olur. 6. Telif hakkı satın alındığında aktarılsın mı? (Bu kısmı size kalmış, aman aman çok da önemli değilse işaretleyebilirsiniz. 7. Fiyat ve Tür ( Burada USD/ETH cinsinden makul bir fiyat belirleyebilir veya açık artırmaya koyabilirsiniz. 8. Bu öğeyi listele.

İşlem için uyarı veriyor PROCEED linki ile ilerleyin.

Bu kısımda, site benzersiz tokeninizi (NFT)oluşturabilmek için, sıcak cüzdana bağlanacak ve sizden bu işlemi onaylamanız yani imzalamanızı isteyecek.

Tebrikler! İlk görselinizi listelediniz, bundan sonrası beklemek kalıyor veya sosyal medya hesaplarınızda satış linkinizi paylaşabilirsiniz… Mintable ücretsiz olduğundan listeleme yapmıyor şansınıza birileri görürse alırlar bu yüzden kendi tanıtımınızı kendiniz yapmaya çalışın yada profiliniz üzerinden mağaza açabilirsiniz kendinize; 600$-1000$ arası bir şey oda.. ( gerek yok tabii)

İlk NFT satşınızı bu şelide yapabilirsiniz ve satış olduğunda paranız sıcak cüzdanınıza geçmiş olur küçük bir kesinti ile eğer sattığınız kişi de o nft’yi satarsa sizler de sitenin belirlemiş olduğu %5’lik komisyondan faydalanırsınız.

MetaMak’dan etherium cinsinden parayı nasıl çekebiliriz derseniz, Bitexen ve benzeri borsaları denedim erc20 adresleri ile hata verdi. ve kesmiş olduğu 2-6 dolar kadar ücreti de geri ödemedi. Binance’nin global hesabına eth erc20 adresine gönderdim gönderdim, eth hesaba geçti ama bir de onu Bankaya nasıl çekeceğiz sorusu oldu. Biliyorsunuz 30 Nisan’da, Türkiye için kripto ile ödeme alma kaldırıldığından binance papara ve innial kartı kaldırdı bu sebeple TRBINANCE’ye üye olup kripto parayı aktarıyorsun belli bir limit üzerindeyse tabii! ondan da komisyon ücreti kesiyor ancak kendi borsası olduğundan size kesilen ücreti geri iade ediyor ama çekmek istediğiniz adrese değil çekimi yaptğınız hesaba tanımlıyo bu sayede paranızın hepsini çekememiş oluyorsunuz…

Şimdi bu örneklemden yola çıkarak aynen binance global’e olduğu gibi TRBinance’de hesanızı varsa oraya (ETH/ERC20) direk çekim yapabilir ve ETH/TRY paritesinde al/sat yapabilir Türkiye’de bulunan bankanıza ait iban numarası ile çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer TRBinance hesabınız yoksa vereceğim linkten tıklayabilir veya kare kodu telefonunuz ile okutarak devam edebilirsiniz. Bağlantı arkadaşlarıma özeldir %10 / %10 (%20) kazan kazan yani…

Mintabble.App NFT mağazası için tasarladığım bir kaç örnek görsel ;

Mintable Profil: https://mintable.app/u/nftgenerator

  1. Laocoön and His Sons 2. Mount Nemrut The King Who Seeks Infinity 3. The Judgment of Moses 4. Potbelly Hill 5. Laocoön and His Sons #2 6. Maradona, the Hand of God 7. The Thinking Man 8. Venus of Urbino 9. Kissless Kiss 10. Vitruvian Man 11. The war of the worlds and the Inability to Resist Desires 12. Salvador Dalí – Compilation

Beni dinlediğiniz/ yazıyı okumaya değer gördüğünüz için çok teşekkürler…

SAĞLIKLA, NEŞEYLE, HUZURLA BOLLUK VE BEREKETLE KAL’IN…

usahans

#HerkesinHayatınaKimseKarışamaz

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir