Anasayfa / Bilişim & Teknoloji / Microsoft Windows / OneDrive Depolama Alan Değişikliği

OneDrive Depolama Alan Değişikliği

No Gravatar

 

 

Merhaba arkadaşlar, hemen hemen her birimizin .hotmail.com ve .outlook.com uzantılı e-mail adresi vardır. Microsoft’un bir diğer hizmeti olan kendimin de kullandığı depolama alanı bir diğer adı OneDrive için önemli bir karar alınmış ve 15GB olan depolama limitini 10 Ağustos 2016 tarihi nde 5GB olarak değiştirileceğini bu sabah kullanıcılarına mail olarak bildirdi… Demek ki bulut sistemine ilgi çok düşük olduğundan böyle bir karar almış olmaları lazım, başka bir açıklamaları da olabilir tabii ki de… :)) Neyse zaten ben böyle hizmetleri her ne kadar kullansam da saçma bulmuşumdur. Verileri (fotograf,video,ofis dökümanları vs.) yüklerken ve indirirken sıkıntı hem internet kotanız hem de zamanınız boşa gidiyor. Bir de düşünsenize 10-15GB veri yüklemiş olduğunuzu bu açıklamadan sonra ne yapardınız. Bu da bir soru işareti.

 

Örnek verecek olursak; “Firma’nın biri çıkıyor ve size ücretsiz hosting sınırsız trafik ve alan vaadinde bulunuyor ancak kullanmaya başladıktan birkaç hafta bile geçmeden site erişiminiz trafik aşımından dolayı yalan dolanla firma tarafından kapatılıyor.” ikisi de aynı şeyler mantık olarak bakacaksak. Ben olsam ki yapıyorum da zaten!  facebook üzerinden kendime bu tip verileri mesaj olarak gönderiyorum. En garantisi bu ne kota derdi var ne de kapanma… Şimdi diyeceksiniz ya çalınırsa diye ama o da çok zor şifremi bilseler bile giremezler cep telefonuma giriş için sms ile kod geliyor mail adresimde aynı şekilde sorun yok yani. Kişisel veri güvenliğiniz için sizlere de öneririm. Esen kalın. Saygılarımla… :)))

 

Tarafıma gelen mail yazı içeriği şöyle;

OneDrive Depolama Alan Değişikliği

Kendi depolama alanımdan bir görüntü;

OneDrive Depolama Alan Değişikliği

 

kizilay_banner_468X060

Yazar Hakkında; Ümit Şahan

1984' de Şişli Etfal Hastanesi'nde doğmuşum.... Yani benim köye Ambulans gidiyor!.. Psikiyatri hastasıyım. Bipolar Duygu durum bozukluğum var! Resmi bir şirkette "Özel'im" Adres : Münih Pavlike Coni Gitar Caddesi Munich, Germany :D:P #HerkesinHakkınaKimseKarışamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is using OpenAvatar based on

USAHAN is using WP-Gravatar